چگونه یک دختر 8 ساله 32,000 بسته کلوچه فروخت؟

چگونه یک دختر 8 ساله 32,000 بسته کلوچه فروخت؟
 
  • تاریخ درج ۱۴۰۰/۰۵/۱۷
  • تعداد بازدید 20,645
 
موضوع

داستان‌های کسب‌وکاری
 
 
امتیاز کاربران

۵ امتیاز از ۵ (۱ رای)

 
 
 

چگونه یک دختر 8 ساله 32,000 بسته کلوچه فروخت؟

لیلی، داستان بسیار جالب و تاثیرگذاری دارد. او در گذشته توانسته بود از بیماری سرطان نجات پیدا کند و32000 جعبه کلوچه را به فروش برساند،لیلی از بازاریابی آنلاین و رسانه‌های اجتماعی به طور قابل توجهی براي اينكار استفاده کرد و بهره برد. او و داستان زندگيش قطعا مي‌تواند براي تك تك ما الهام بخش باشد.


 
لیلی یک دختر 8 ساله است که امسال بیش از 32000 جعبه کلوچه را به فروش رساند. شاید برای شما هم عجیب به نظر برسد که یک دختر 8 ساله توانست در یک فصل، رکورد فروش کلوچه را بشکند. مادر لیلی می‌گوید: "لیلی با جان و دل تا آخرین روز فصل پیشاهنگ دختر، مشغول فروش کلوچه بود، لیلی هرگز دوست ندارد از کسی بشنود که این کار سخت و نشدنی است!"
فروش 32000 جعبه کلوچه، حتی برای باتجربه ترین فروشنده‌ها نیز یک دست‌‌اورد بزرگ به حساب می‌آید، پس احتمالا برای شما هم سوال است که چگونه یک دختر 8 ساله موفق به چنین کاری شده است؟ به‌خصوص زمانی که بیشتر فروشندگان، حتی در فروش سهمیه خود هم مشکل دارند! هیچ شانس و جادویی در کار نبوده است. لیلی تنها با چهار کار ساده و در عین حال هوشمندانه، توانست به این میزان از فروش برسد، کارهایی که حتی شما و یا تمام فروشندگان با هر میزان تجربه هم می‌توانید انجام دهید!

1. داشتن داستانی الهام‌بخش
لیلی، داستان بسیار جالب و تاثیرگذاری دارد. او توانسته بود از بیماری سرطان نجات پیدا کند و تصمیم گرفت بخش زیادی از درآمد فروش کلوچه را برای توسعه تحقیقات در حوزه بیماری سرطان، اهدا کند. همچنین هزاران بسته کلوچه، به بیمارستان‌ها و موسسات خیریه افراد بی‌خانمان اهدا کرد.
لیلی در مصاحبه‌ای با مجله Mercury News گفت: "یکی از دلایلی که بخشی از پول را به تحقیقات حوزه سرطان کودکان اهدا کردم این بود که خودم درگیر این بیماری بوده‌ام و شرایط سختی را سپری کرده‌ام، من عقیده دارم که حتی با یک بسته کلوچه هم می‌توانم تغییری ایجاد کنم"
آیا کسی هست که با شنیدن این داستان از چنین کودکی خرید نکند؟ البته لازم نیست داستان زندگی شما هم در این حد باشد و یا مجبور باشید بخش بزرگی از درآمدتان را مثل لیلی به موسسات خیریه ببخشید! (هرچند اهدای بخشی از سودتان ایده خوبی است)
اما باید پشت محصولاتی که می‌فروشید و شرکتی که نماینده فروش آن هستید، داستانی داشته باشید. گذشته شما چگونه بوده است؟ شما چطور می‌خواهید دنیا را تغییر دهید؟ چطور یک مشتری با خرید از شما حس خوبی پیدا می‌کند؟

2. داشتن تیم حمایتی
لیلی یک تیم شگفت‌انگیز دارد. هیچ‌کس، مخصوصا یک کودک 8 ساله نمی‌تواند به‌تنهایی به این میزان از فروش برسد. او خانواده و تعداد زیادی داوطلب را برای کمک به تحقق اهدافش در کنار خود دارد و به تیم "لیلی" خود تکیه کرده است، تیمی که اکثرا متشکل از افرادی است که از سرطان جان سالم به در برده‌اند یا دخترانی که هنوز درگیر این بیماری هستند و یا دخترانی که عزیزی را بخاطر این بیماری از دست داده‌اند. همه فروشندگان به سازمان‌هایی این چنینی نیاز دارند، زیرا فروش با تلاش انفرادی نتیجه‌بخش نخواهد بود.
مادر لیلی می‌گوید: "لیلی همیشه مورد لطف و حمایت حامیانش بوده است."

3. استفاده از تجارت الکترونیک
لیلی از بازاریابی آنلاین و رسانه‌های اجتماعی به طور قابل توجهی استفاده کرد و بهره برد. در حالی‌که دیگر پیشاهنگان دختر در محله‌های خود سعی می کردند کلوچه‌ها را در طول پاندمی کرونا بفروشند، لیلی با تکیه به ابزارهای تجارت الکترونیک توانست به فروش بالایی دست پیدا کند. همچنین در صفحات فیسبوک و اینستاگرام فعالیت دارد و بیش از 200هزار نفر صفحه او را دنبال می‌کنند. او به مشتریانی در تمام 50 ایالت امریکا و همینطور کانادا، انگلیس، اسپانیا، مصر، پاریس، رم، و هر جای دیگر دنیا بجز افریقا کلوچه فروخته است.

4. داشتن روحیه‌ای سخت‌کوش
لیلی تلاش و پشتکار زیادی دارد. قطعا هر فروشنده موفق به شما می گوید که فروش، کاری طولانی، سخت و اغلب خسته‌کننده است. لیلی و پدر و مادرش قبل از مدرسه و بعد از مدرسه به فروش کلوچه‌ها می‌پرداختند و همچنین فروش آنلاین داشتند و عصرها پیام‌های تبلیغاتی ارسال می‌کردند. او همچنین یک غرفه بیرون از خانه‌اش، از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب برپا کرده بود و در دو ماهی که سازمان اجازه داد، خودش را مشغول به فروش کلوچه‌های دختران پیشاهنگ کرده بود. چرا؟
لیلی گفت: "من فقط می خواهم کمک کنم و الهام بخش باشم"

 

 
اکنون شما یک تجربه جدید آموختید! یک داستان جالب! یک سازمان حمایتی و یک تجارت آنلاین به‌همراه روحیه‌ای سخت‌کوش! به این ترتیب شما می‌توانید 32000 جعبه کلوچه یا هر چیز دیگری که بخواهید را بفروشید.
ارسال نظر